Algorytm Życia to pięć kroków do zastosowania w każdej sytuacji. Jego celem jest przeżycie każdego momentu bardzo świadomie, pokornie, w otwartości na to, co przynosi Życie. Ten Algorytm to podpowiedź jak odkrywać siebie i szukać Prawdy w każdym TERAZ.

ALGORYTM ŻYCIA

KROK 1

TERAZ

Uświadom sobie głęboko, że obecna chwila to wszystko, co masz. Niech TERAZ stanie się głównym celem Twojego życia. – Eckhart Tolle

Umiejętność BYCIA obecnym, czyli dostrzeganie tego co jest i co dzieje się w TERAZ, jest tak podstawowe jak oddychanie, a jednak, jest to trudne dla człowieka pochłąniętego rozmyślaniem o przeszłości lub przyszłości.  UWAŻNOŚĆ pozwala odkrywać inny wymiar rzeczywistości, jakby wymiar 3D, niedostrzegalny, duchowy. Ten wymiar jest nieosiągalny dla człowieka trzymającego się kurczowo własnego obrazu siebie i świata.

KROK 2

AKCEPTACJA

Cóż może być bardziej daremnego, bardziej szalonego niż tworzenie wewnętrznego oporu wobec czegoś, co już jest? – Eckhart Tolle

Szaloną rzeczą może wydawać się akceptacja wszystkiego, co się nam przydarza, zwłaszcza bólu i cierpienia. A jednak, gdy odrzucamy to, co jest, co się dzieje, nasze życie staje się piekłem, a my ludźmi godnymi pożałowania. Akceptacja jest kluczem do pokoju wewnętrznego. Pokorna akceptacja TERAZ, i wszystkiego co ono przynosi, to mądrość, to otwarcie się na Drogę, którą Życie prowadzi nas ku Prawdzie. 

KROK 3

SŁUCHANIE

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili. – Sokrates

Uważność i akceptacja przygotowują nas do patrzenia i słuchania ponad to, co myślimy i jak odczuwamy. WSŁUCHANIE się w głębię chwili obecnej wyraża nasze pragnienie odkrycia Innego Świata, ukrytego za wymiarem psycho-fizycznym.

KROK 4

REFLEKSJA

Nie uczymy się z doświadczenia… uczymy się z refleksji nad doświadczeniem. – John Dewey

REFLEKSJA nad tym, co jest, co się dzieje, co przeżywamy to klucz do wzrostu. Gdy poświęcamy czas na wyciszenie się, przemyślenie wydarzeń, własnych zachowań, myśli, odczuć, zaczynamy poznawać siebie, swoje prawdy, lęki, ograniczenia i zniewolenia. Refleksja to początek zmiany sposobu myślenia, to nieodzowny aspekt drogi ku Prawdzie, Wolności i Miłości. 

KROK 5

MIŁOŚĆ

Gdybym posiadał dar prorokowania i poznał wszystkie tajemnice i wszelką wiedzę, i wiarę miałbym taką, że góry bym przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. – św. Paweł

Umiejętność rozpoznawania w sobie lęku, ukrytego za zasłoną mechanizmów obronnych, to niezmiernie cena podpowiedź, gdzie w nas nie ma miłości doskonałej. Celem Algorytmu Życia jest otwarte poddanie się Życiu, by słuchając i rozważając, oczyszczać własne wyobrażenie Miłości i postępować według nowego sposobu myślenia. Każde TERAZ jest szansą na Miłość.

Nie przyjmujcie niczego za prawdę co byłoby pozbawione miłości, ani nie przyjmujcie niczego za miłość, co byłoby pozbawione prawdy; jedno pozbawione drugiego staje się niszczącym kłamstwem.

– Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein)

Życie to szansa na znalezienie Prawdy by kochać doskonalej,

Algorytm Życia to schemat według którego jej szukać i żyć.

Nie czekaj, nie zwlekaj!

Przyglądnij się swojemu sposobowi pojmowania świata i zacznij pytać:

“Czy to Prawda?”

Żyjąc Algorytmem Życia na codzień, to mądrość! To nauka miłości według scenariusza jaki ma dla nas Życie. Wszystkie sytuacje, słowa, spotkania, duże i małe cierpienia są szansą na przebudzenie się, by widzieć, słyszeć, i rozumieć własne życie głębiej, przekraczając wymiar psycho-fizyczny bardziej świadomie, niejako w przestrzeni 3D.

Zachęcam Cię do skorzystania z Algorytmu Życia.

Nie myśl, że inni umrą nie ty! Masz skończoną liczbę dni, które nazywają się ‘JUTRO’.